Współpraca Dell z Nvidia to korzyść dla centrów przetwarzania danych

Nvidia, rozwija współpracę z Dell, która będzie obejmowała wprowadzenie na rynek rozwiązań z akcelatorami GPU.

Nie od dziś wiadomo, że rozwiązania firmy Dell zajmują wysokie pozycje w światowych rankingach produkcji technologii. Wiele przedsiębiorstw wykorzystuje je, ze względu na niespotykaną wydajność sprzętu, która jest niezbędna do prowadzenia zaawansowanych badań. Kolejną firmą tworzącą rozwiązania do zaawansowanych obliczeń jest Nvidia, która poszerza współpracę z Dell poprzez podpisanie nowej umowy strategicznej.
Owocem tej współpracy będą rozwiązania z jeszcze bardziej wydajnymi GPU na potrzeby zaawansowanych obliczeń, analizy danych oraz sztucznej inteligencji. Pierwsze na świecie jednostki GPU do superkomputerowych centrów danych SI to właśnie akceleratory GPU NVIDIA Tesla P100. Wyższa wydajność i mniejsza liczba superszybkich węzłów obliczeniowych wpływa na zwiększenie przepustowości, co z kolei pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Superkomputery Dell zaistniały również w instytucjach badawczych, tj. między innymi w NASA. Zastosowano tam rozwiązanie polegające na połączeniu technologii HPC i wirtualizacji w chmurze prywatnej. Dzięki temu stworzono system do analizy danych, który jest w pełni skalowalny. Cała infrastruktura składa się z setek serwerów Dell EMC PowerEdge, na których w zależności od bieżących potrzeb obliczeniowych, są uruchomiane tymczasowe maszyny wirtualne.

 

Źródło: https://brandsit.pl/wspolpraca-miedzy-dell-a-nvidia-owocuje/